+420 731 168 490, +420 605 373 107

Kolektory

Solární termické kolektory THERMO | SOLAR

Thermo Solar

  • Záruka 12 let
  • Nejlepší poměr cena/kvalita a prověřená životnost
  • Účinnost až 87,5 %

  • Pořizovací ceny

c133.jpg

Solární kolektor TS 500

Solární kolektor TS 500Plochý vertikální kolektor s absorpční plochou 2,26 m2. Kolektory se spojují paralelně, maximálně 8 kolektorů v jedné řadě.

Vývody přírubové – montážní soubory S 4111 (S 4263) + S 4019.

Absorber: Tvarovaný hliníkový plech se selektivní konverzní vrstvou, který obepíná meandr z měděné trubky.
Použití: ohřev TV, bazénů, přitápění.
Nejlepší poměr ceny a výkonu.

 

 

Solární kolektor TS 530

Solární kolektor TS 530Plochý horizontální kolektor s absorpční plochou 2,26 m2. Kolektory se spojují paralelně, maximálně 5 kolektorů v jedné řadě.

Vývody přírubové – montážní soubory S 4111 (S 4263) + S 4019.

Absorber: tvarovaný hliníkový plech se selektivní konverzní vrstvou, který obepíná meandr z měděné trubky.
Použití: ohřev TV, bazénů, přitápění.

 

 

Solární kolektor TS 300

Solární kolektor TS 300Plochý solární kolektor s trubkovými vývody pro spojování pájením nebo přírubovými spoji, který je určený pro vertikální montáž v solárních systémech s nucenou cirkulací oběhovým čerpadlem.

Sestává z kompaktní lisované skříně, ve které je pomocí zasklívacího rámu z nekorodujících hliníkových profilů upevněno bezpečnostní solární sklo. Lamely absorbéru z tvarovaného Al-Mg plechu s vysokoselektívní konverzní vrstvou obepínají meandr z měděné trubky.

Měděné trubkové vývody průměru 18 mm se připojuji k hydraulickému okruhu pájením nebo u přírubových vývodů se připojují k hydraulickému okruhu šroubovými rychlospojkami průměru 26 mm. Kolektory se spojují paralelně, v jedné řadě nejvíce 8 kusů.

 

Solární kolektor TS 330 M

Solární kolektor TS 330 MPlochý solární kolektor s trubkovými (TS-330 N2L) nebo přírubovými (TS-330 N2P) vývody je určený speciálně pro horizontální (vodorovnou) montáž v solárních systémech s oběhovým čerpadlem.

e možné jej montovat tam, kde si to vyžaduje architektura budovy, předsazené před balkónové zábradlí nebo na rovné střechy výškových staveb, kde by vertikální kolektory byly vystaveny velkému zatížení větrem. V jedné řadě je možno zapojit maximálně 8 ks kolektorů.

Kolektor je sestaven z kompaktní lisované skříně, ve které je pomocí zasklívacího rámu z nekorodujících hliníkových profilů upevněné bezpečnostní solární sklo. Lamely absorbéru z tvarovaného Al-Mg plechu s vysoce selektívní konverzní vrstvou má zaválcovaný meandr z měděné trubky.

 

Solární kolektor TS 350 M

Solární kolektor TS 350 M

pro samotížné systémy

 

 

 

 

 

 

 

Solární kolektor TS 400

Solární kolektor TS 400TS 400 V je plochý vakuový solární kolektor. Společnost Thermo|solar s.r.o., zatím jako první a jediný výrobce plochých slunečních kolektorů, vyrábí průmyslovým způsobem ploché kolektory, využívající výhody vakuové tepelné izolace. To zaručuje mimořádně dlouhou životnost solárních kolektorů, která je dvojnásobkem životnosti kolektorů s nevakuovou izolací.

Kolektory jsou vhodné pro aplikace, kde se vyžadují teploty nad 80° C, případně tam, kde jsou důležité tepelné zisky i v době s nízkou intenzitou slunečního záření (v zimním období). Vakuová izolace absorbéru zajišťuje konstantní tepelný výkon po celou dobu jeho životnosti. Průměrný roční energetický zisk kolektoru TS 400 V je přibližně o 20 až 30 % vyšší než u srovnatelného nevakuového plochého solárního kolektoru.

Solární kolektor TS 400 V představuje nový typ vysokovýkonného plochého slunečního kolektoru s vakuovou izolací. Vana kolektoru je vylisovaná z plechu korozi odolné hliníko-horčíkové slitiny. Spojování rychlospojkami vylučuje použití letování, šrubování a jiných pracných standardních technologií montáže potrubí. Integrace sběrných trubek v solárních kolektorech využívá vynikající izolační vlastnosti vakua a zjednodušuje montáž.

 

Solární vakuový termický kolektor TS 10

Solární vakuový termický kolektor TS 10Solární vakuový termický kolektor typu „Heat Pipe“ s omezovačem teploty na vakuových trubicích na max. 169,5° C.

Vysoceodolné trubice z antireflexního skla jsou vyrobené v Německu. Instaluje se ve vertikální poloze se sklonem minimálně 15°. Kolektory se spojují paralelně, maximálně 8 kolektorů v jedné řadě. Vývody kolektoru jsou z Cu trubky Ø22mm a spojují se svěrným šroubením (22) s kovovými kroužky. Kolektory se do stavby instalují pomocí originálních konstrukcí, včetně rámů (potřeba objednat zvlášť) na rovnou nebo šikmou podložku.

Konstrukce:
Sběrač kolektoru z Al slitiny, povrch je upravený anodickou oxidací. Ve vnitřku sběrače je měděný výměník, který je izolovaný minerální vatou. Těsnící prvky jsou z EPDM.

Vakuové trubice v počtu 10ks s měděným absorbérem, se selektivní vrstvou typu TiNOx a s měděnou trubkou ukončenou kondenzátorem. Spodní lišta z Al slitiny s plastovými úchytkami na vakuové trubice v počtu 10 ks.

 

Máte zájem o solární kolektor? Neváhejte nám zavolat +420 731 168 490, +420 605 373 107 nebo napsat prostřednictvím formuláře.

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů